John Travolta pësoi një humbje të madhe kur bashkëshortja e tij, Kelly Preston ndërroi jetë në korrik të vitit 2020. Kelly, me të cilën John ishte martuar që nga viti 1991, humbi betejën e saj me kancerin e gjirit në moshën 57-vjeçare.

Ditën e kaluar aktori 67-vjeçar, me anë të një postimi në Instagram ndau një fotografi të bashkëshortes të tij Kelly Preston duke buzëqeshur në Festivalin e Filmit në Kanë 2018, ku ajo po promovonte filmin e tyre “Gotti”. Dita e djeshme do të kishte shënuar ditëlindjen e saj dhe John nuk mund ta linte anashkaluar. Krahas fotografisë ai shkroi:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb