Kryeministri i Britanisë Boris Johnson, ka deklaruar se Putin e ka kaluar vijën e kuqe.

Në një komunikim për mediat përpara Samitit të NATO-s, ai theksoi se e gjithë bota tani është me popullin ukrainas.

“Për mua vija e kuqe tashmë është kaluar. Putin po bombardon pa dallim qendrat civile. Ai po shkakton një numër të madh viktimash. Duhet të bëjmë më shumë, edhe ekonomikisht . A mund të bëjmë më shumë për të ndaluar aë të përdorë rezervat e arit, përveç rezervave të parave të tij? Sa më shumë presion të bëjmë , veçanërisht nëse fokusohemi te ari, aq më shumë mund të ndikojmë në parandalimin e luftës”, ka thënë ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb