TIRANË

Ish-kryetarja e FRESSH Joleza Koka e ftuar në emisionin “A show” në “News 24” të gazetarit Adi Krasta u shpreh se Tirana po ndryshon dhe po bëhet europiane.

“Tirana po ndryshon me shpejtësi, po bëhet më europiane. Ka vullnet politik për ta bërë Tiranën një kryeqytet europian dhe të dinjitetshëm.

Sigurisht që ka hatërmbetje nga banorët që preken. Mirëpo, për të zhvilluar qytetin duhen marrë vendime të rëndësishme”, tha Koka.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb