Ish-kryetarja e Kuvendit dhe një ndër figurat më të njohura të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit.

Edhe pse i përket besimit katolik, Topalli iu ka përcjellë mesazhin e urimit myslimanëve, të cilët festojnë sot një ndër festat më të rëndësishme të besimit të tyre, që lidhet me sakrificën njerëzore.

“Te dashur miq! Pershumevjet e Gezuar festen e Kurban Bajramit. E kalofshi bukur sot e mot. Perzemersisht Jozefina”, shkruan Topalli.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb