Fansat e këngëtarit të njohur spanjoll Julio Iglesias po shqetësohen gjithnjë e më shumë, teksa po qarkullojnë lajme për përkeqësimin e shëndetit të tij.

Gjatë një episodi të fundit të A la tarde në America TV në Argjentinë, drejtuesit diskutuan për shëndetin e këngëtarit, duke lënë të kuptohet se një dëmtim i vjetër nga një aksident automobilistik në vitin 1962 po i shkakton atij dhimbje të konsiderueshme, duke e bërë atë të lëvizë në karrige me rrota. Gjithashtu, u raportua se ky lëndim ka ndikuar negativisht në shëndetin e tij mendor.

Gazetarja Cora Debarbieri, e ftuar në emision, ka treguar se Iglesias ka pësuar një aksident të rëndë në moshë të re që kërkonte ndërhyrje në shtyllën kurrizore. Kjo ngjarje e mundoi atë me dhimbje kronike dhe vështirësi të ndryshme gjatë gjithë jetës së tij.

Matías Vázquez, një tjetër drejtues i emisionit, shtjelloi më tej gjendjen e këngëtarit, duke u shprehur se ai e ka të vështirë jo vetëm të lëvizë, por edhe të kujtojë gjërat. “Fatkeqësisht, Julio Iglesias ka arritur në pikën që nuk i kujton më këngët e tij”, tha ai.

  • foto galeri
  • foto galeri

Përveç kësaj, Vázquez tha se këngëtari 79-vjeçar, i cili ka shitur më shumë se 300 milionë disqe në të gjithë botën në 14 gjuhë dhe ka publikuar 80 albume, është izoluar, duke ndërprerë kontaktin e drejtpërdrejtë me shumë nga miqtë e tij.

Debarbieri shprehu shqetësimin për situatën, duke thënë se njerëzit që dikur kanë qenë të afërt me Julio Iglesias tani e kanë të vështirë ta gjejnë atë, pasi ai shpeshherë nuk i kthen telefonatat. Kjo shton më tej shqetësimet rreth shëndetit të tij.

Këngëtari Ramon Arcusa mohon të gjitha informacionet për mikun e tij. Sipas një publikimi të gazetës katalanase La Vanguardia, artisti spanjoll Ramon Arcusa i cili është mik i ngushtë i Julio Iglesias mohon informacionin e transmetuar nga emisioni “A la tarde”, duke thënë: “Por çfarë marrëzie është kjo? Unë flas shpesh me të dhe kjo nuk është e vërtetë. Ai është i kthjellët si gjithmonë”.

Në të njëjtën kohë, Juan Alberto Mateico, një prezantues i njohur televiziv dhe njëherazi mik i Iglesias, në një postim në rrjetet sociale, të cilin më pas e fshiu tha: Çfarë po ndodh Julio? Pse kaq shume heshtje? Kjo është arsyeja pse kaq shumë spekulime.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb