Napoli do t’i japë lamtumirën Kajehonit në fund të këtij sezoni dhe kërkon një zëvendësues të denjë për spanjollin. Mes emrave që qakullojnë janë ata të Iliçiç dhe Under, por së fundmi është shfaqur dhe ai i Bernardeskit. Juvja është e gatshme ta ofrojë anësorin e sulmit në këmbim të polakut Milik.

Nëse kjo pistë bie, bardhezinjtë do të hedhin sytë nga Edin Dzeko për të përforcuar sulmin. Boshnjaku i Romës do të ishte alternativa më e mirë për repartin ofensiv të Sarrit, raporton “Tuttosport”.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb