Maurizio Sarri nuk përdor lojëra fjalësh, flet hapur kur pyetet mbi Pogba, zbulon pozicionin e ri të Ronaldos dhe sigurisht nuk mund të mungonte dhe një koment për De Ligt. Në konferencën për shtyp, trajneri i Juventusit u ndal fillimisht tek blerja e fundit e “Zonjës së Vjetër”:

De Ligt
De Ligt

“Deri më tani nuk është stërvitur me shokët e skuadrës por sigurisht do ti rezervoj disa minuta në International Champions Cup.

Pogba
Pogba

Pogba? Më pëlqen më të vërtetë shumë por është një futbollist i Man.United. Nuk jam Drejtori Sportiv, nuk e njoh situatën për të thënë diçka më shumë”. Në fund nuk mungoi dhe një koment për C.Ronaldon:

Ronaldo Es Milanj
Ronaldo Es Milanj

“Cristiano ka fituar shumë si në nivelin individual ashtu dhe në grup. Tentativa e parë do të jetë për ta vendosur në krahun e majtë, të niset fillimisht nga aty por me cilësitë që ka nuk do të ishte aspak problem ta spostosh dhe 10 metra më përpara, nuk do të ndryshonte asgjë, nënvizoi Sarri.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb