A do të jetë vallë Matijs De Ligt përforcimi i parë i Juventusit të Mauricio Sarrit? Sipas “bookmakers”-ave po, thuajse është e sigurt që mbrojtësi potent holandez do të vishet bardhezi. Kuotat e transferimit të qendërmbrojtësit të Ajaksit zbritën nga 17.00 në 1.20 në vetëm pak orë.

Si për ta përforcuar këtë tezë, janë rritur shumë kuotat e pretendentëve të tjerë për De Ligt. Paris Sën Zhërmeni që shikohej si kandidati favorit, ka shkuar nga 1.80 në 12.00, ndërsa Barcelona nga 6.50 në 13.00. Skuadra më pranë Juves për shërbimet e mbrojtësit është Mançester Junajtid, e koutuar me koeficientin 7.00.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb