Ndërron jetë në moshën 82 vjeçare ish-trajneri i basketbollit, Stasi Vako.

Vako ishte një nga ata që kontribuan shumë për këtë sport, duke filluar që nga viti 1961. Ai nxorri mjaft talente, të cilët spikatën jo vetëm në Shqipëri, por edhe në arenën ndërkombëtare. Kujtojmë që në vitin 2003, Bashkia Pogradec i dha titullin e nderit “Krenaria e qytetit”.

C539c7ea 17ae 4c03 97e9 163fc241a036

4e1464e9 F096 4d7d 8466 Af602ec1e106

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb