Toka duket se ende nuk ka gjetur qetësi pas lëkundjeve të forta të 26 nëntorit. Shumë pasgoditje janë regjistruar prej asaj të marte, disa prejt të cilave janë transmetuar ‘live’ në studiot informative të cilat transmetojnë pa ndërprerje situatën e krijuar kryesisht në Durrës e Thumanë.

Ndërkohë që gazetari Osman Stafa raportonte live nga terreni, lëkundjet të tjera tërmeti u regjistruan në vend rreth orës 09:00 të mëngjesit ndërsa nga studio gazetarja Ola Bruko përpiqej të ruante qetësinë dhe vijoi transmetimin. ( minuta 5:30)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: