Brazili po përgatitet për betejën kundër koronavirusit dhe në dispozicion të logjistikës sanitare ka vendosur në dispozicion edhe stadiumet e futbollit.

Hypatia H B324bb276ca7bb5e57a00003e825fb55 H 6a1d3a7cbd09467afc54aae95447a1be 1585062079 768x433
Hypatia H B324bb276ca7bb5e57a00003e825fb55 H 6a1d3a7cbd09467afc54aae95447a1be 1585062079 768×433

Mes atyre që do të kthehen në spitale për të pritur të prekurit nga virusi Covid-19 është edhe mitiku “Maracana”. Po ashtu, edhe klubet e futbollit në vend si Corinthians, Santos dhe Sao Paulo kanë vendosur stadiumet e tyre në dispozicion të autoriteteve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb