Sali Berisha ka akuzuar kreun e bashkisë së kryeqytetit se do të kalojë në mbledhjen e këshillit vendimin për 600 milionë lekëve të tjera për kompaninë e inceneratorit të Tiranës.

“Nxin çdo ditë e më shumë monumenti i turpit i amnistisë së Veliajt. Sot kalon në këshillin bashkiak vendimin për 600 mln lekë të tjera në kompaninë e tij me pronar në letra Zoto dhe Mërtiri. 6 mln euro kalon ky mafioz duke zhvatur qytetarët shqiptarë. Është aktakuzë e rëndë për ‘skapin’ dhe kontrollin nga Rama.

430 mln lekë i ka marrë nga arsimi, 130 mln lekë i ka hequr nga fondi i emergjencës. U bëj thirrje qytetarëve të përgatitemi për ta kapur për zverku dhe ta çojmë tek dera e burgut. Nëse presim për ‘skapin’ u garantoj se ai do bëhet edhe kryeministër në mendjen e tij. Veliaj është mafiozi që vendosi të heqë dorë nga praktika e mëparshme e trajtimit të plehrave veçim seleksionim dhe të kalojë në djegie”, tha Berisha.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: