Kubra Khademi, një artiste 25-vjeçare ka dalë në rrugët e Kabulit e veshur me armaturë metali në shenjë proteste ndaj ngacmimeve të femrave në rrugë. Kubra është një vajzë e lindur në Iran por me origjinë afgane.

(er.cu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: