Kreu i PDK, Kadri Veseli ka thënë vetëm disa fjalë para Gjykatës së Hagës sa për të deklaruar para trupës se është i pafajshëm.

Veseli është deklaruar se është me ndërgjegje të plotë tërësisht i pafajshëm për të gjitha pikat e aktakuzës.

”Faleminderit i nderuar. I dëgjova dhe i kam lexuar të gjitha pikat. Më lejoni të deklarohem me ndërgjegje të plotë se jam tërësisht i pafajshëm në të gjitha pikat e aktakuzës.”- tha Veseli.

Për të do të caktohet një datë për seancë tjetër pasi kjo e sotmja ishte vetëm e para dhe nuk ka vendim. Veseli, Thaçi, Krasniqi Selimi dhe disa ish-liderë të UÇK akuzohen për disa krime lufte gjatë luftës në Kosovë.

Ata janë të gjithë në Hagë ky po zhvillohet dhe procesi i tyre gjyqësor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb