GJIROKASTËR- Policia Kufitare e Kakavijës ka ndaluar sot 25 klandestinë pranë fshatit Glinë. Klandestinët e ndaluar janë të gjithë nga Siria dhe po punohet për kthimin e tyre në vendlindje. Mësohet se klandestinët kanë hyrë nga kufiri i gjelbër dhe kishin si destinacion Malin e Zi e më pas vendet e Europës Perëndimore. 

 

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: