Një person u vra dhe pesë të tjerë u plagosën nga të shtënat me armë zjarri në një kishë në Laguna Woods, Kaliforni, të dielën, thanë autoritetet.

Katër u plagosën rëndë dhe një person pësoi lëndime të lehta nga të shtënat brenda Kishës Presbiteriane të Gjenevës, shkroi në Twitter Zyra e Sherifit të Qarkut Orange. Të gjitha viktimat janë të rritur, tha zyra e sherifit.

Zyra e Sherifit të Qarkut Orange tha se është arrestuar një person dhe se është gjetur një armë zjarri.

Të shtënat u raportuan rreth orës 13:26 me orën lokale, thanë autoritetet.

Byroja e Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve është rrugës për të ndihmuar zyrtarët lokalë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb