Pesë persona kanë rënë  në pranga për vepra të ndryshme penale.

Policia e Tiranës bën me dije se në pranga ka rënë 21-vjeçari E.M., pasi gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan kanabis.

Gjithashtu Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: A. S., 21 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke tentuar të hapë me forcë një kioskë;

– O. V., 19 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë e ftohtë (dorezë metalike).

Në pranga ka rënë edhe shtetasi Xh.T pasi ka aksidentuar biçiklistin A.Q.., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. Sh., 29 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur.

Tiranë-Informacion-Vihen në pranga 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. M., 21 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– A. S., 21 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke tentuar të hapë me forcë një kioskë;

– O. V., 19 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë e ftohtë (dorezë metalike).

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Xh. T., pasi ka aksidentuar biçiklistin, shtetasin A. Q. (i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën) dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. Sh., 29 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb