KANADA

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka njoftuar masa kufizimi udhëtimesh me Meksikën dhe Karaibet.

Këto kufizime vijnë prej situatës me COVID-19, teksa vizitorët që udhëtojnë drejt Kanadasë u duhet një test COVID-19 si dhe 3 ditë karantinë.

Këto vendime të befasishme kanë ardhur nga Kanadaja për shkak të varianteve të reja të COVID-19, teksa nuk është vendi i parë që i bën këto.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb