Kancelari gjerman Olaf Scholz i bëri thirrje Rusisë që të tërheqë trupat e saj nga Ukraina.

Ai shprehu rëndësinë e tërheqjes së trupave ruse nga Ukraina për të nisur negociatat.

Kancelari tha se një marrëveshje mund të arrihet vetëm me pjesëmarrjen e Kievit.

Scholz dënoi gjithashtu luftën e nisur nga Rusia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb