Ka shkuar të votojë në Vlorë, kandidatja e Bindjes Demokratike, Valbona Mezini e cila konkuron me Dritan Lelin e Partisë Socialiste.

Por gazetari Enrik Mehmeti ka mundur të sigurojë një video për “BalkanWeb” ku tregohet momenti që kandidatja e Bindjes Demokratike pavarësisht se ka shkuar të votojë, kishte harruar dokumentin e identifikimit dhe se nuk e kanë lejuar të votojë.

Ajo votoi vetëm pasi u kthye me pasaportë, si mjet për tu identifikuar.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb