Kandidatja për deputete e LSI, Ismeralda Seidolli ka publikuar një video ku tregon qëllimet e programit të partisë së saj për fshatin e fermerët.

Seidolli thotë se me LSI pas 25 prillit do të rriten investimet në fshat dhe ekonomistë familjare të fermerëve.

Po ashtu me këtë program shmanget shpopullimi i fshatit nga të rinjtë dhe rikthehet identiteti i tij i humbur nga 8 vitet e fundit.

 

STATUSI NGA ISMERALDA SEIDOLLI

Në 25 Prill nëpërmjet programit të LSI-së, rritim investimet në fshat, me qëllim që të rritim ekonomitë familjare të fermerve, të shmangim shpopullimin e fshatit nga të rinjtë dhe njëkohësisht të rikëthejmë identitetin e bukur dhe të humbur në këto 8 vite të fshatit tek banorët dhe vizitorët që e adhurojnë atë!

#votoLSI #votoNr6

(VOSKOP më 5 Prill 2021)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb