Liderat e PS dhe PD shmangën në këto zgjedhje një përballje mes njëri tjetrit, pasi Basha kandidoi vetëm në Tiranë kurse Rama në Durrës e Vlorë.

Në votat preferenciale kryeministri Rama ka marrë 15 mijë e 871 vota në Durrës dhe 11 mijë e 412 vota në Vlorë.

Nga ana tjeter 15 mijë e 530 qytatarë kanë votuar për Lulzim Bashën si kandidat në Tiranë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb