“Gur-gur, bëhet mur”. Ky është një mesazh i kryeministrit Edi Rama, teksa ai tregon disa nga kantieret e Rilindjes Urbane, që janë shtrirë në disa qytete.

Kreu i qeverisë theksoi se për jetësimin e këtyre projekteve punohet pa pushim.

MESAZHI I RAMËS
Kantieret e RILINDJES URBANE nga unaza e Bajram Currit në unazën e re të Konispolit, nga rruga e Thethit në Kalanë e Tepelenës dhe Lungomaren e Sarandës, nga rrugët e fshatrave të Malësisë së Madhe, Elbasanit, Beratit e Përmetit deri tek Lungomarja e Durrësit dhe me radhë, ku punohet punohet papushim për #ShqipërinëqëDuam🇦🇱☀️

#GurGurBëhetMur😉

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb