SHBA
Kanye West ka kundërshtuar kërkesat e ish-gruas së tij, Kim Kardashian duke deklaruar se ai dëshiron të vendosen garanci për pasuritë e tij përpara një vendimi dhe duke pretenduar se avokati i Kardashian refuzoi të gjitha sugjerimet e tij.

West duket se është i shqetësuar se themeluesja e “Skims” mund të martohet përpara se të finalizohet divorci, gjë që mund të jetë urgjenca për dokumentacionin.

Në dokumente, reperi i “Donda 2” kërkon që ata të vendosin një “të drejtë rimbursimi”, në të cilën secilës palë do t’i rimbursoheshin paratë që i detyroheshin në rast se njëri prej tyre vdiste.

Avokati i Kardashian, megjithatë “pohoi se ky kusht është i panevojshëm duke pasur parasysh marrëveshjen paramartesore”.

West, 44 vjeç, gjithashtu dëshiron të sigurojë që asnjë pasuri të mos transferohet nga besimet që ata krijuan, por Kardashian, 41 vjeç, pretendon në dokumente se një kusht i tillë do të ishte “i panevojshëm” duke pasur parasysh kushtet e paramartesës së tyre. (Ish-çifti paramartesor i ka mbajtur të gjitha pasuritë e tyre të ndara që nga fillimi i martesës.)

“Kjo nuk është një kërkesë ekstravagante. Kjo gjendje thjesht i mban palët në të njëjtin pozicion që janë tani”, thuhet në dokument, shkruan PageSix.

Së fundmi dhe ndoshta më e rëndësishmja – West dëshiron që themeluesja e “KKW Beauty” të heqë dorë nga privilegji martesor derisa të kenë arritur një marrëveshje përfundimtare për kujdestarinë për katër fëmijët e tyre dhe një marrëveshje të finalizuar pronësore.

Megjithatë, West ra dakord për përjashtimet që lidhen me “të ardhurat, shpenzimet, asetet, borxhet dhe punësimin”, të cilat do të mbeten private. Është planifikuar një seancë dëgjimore për muajin e ardhshëm për të trajtuar statusin ligjor martesor të Kardashian.

Ish-ylli i “Keeping Up With the Kardashians”, e cila është në lidhje me Pete Davidson, bëri kërkesë për divorc në shkurt 2021. Ata kanë katër fëmijë: vajzat North dhe Chicago dhe djemtë Saint dhe Psalm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb