FIER

Punonjësit e sigurisë në burgun e Fierit kanë sekuestruar rreth 20 celularë të markave të ndryshme të cilët u tentuan të futeshin brenda ambienteve te burgut të fshehura nëpërmjet portave të mini-futbollit.

Kapja e telefonave celularë u arrit nga punonjësit e sigurisë të burgut të Fierit të cilët gjatë kontrollit të imtësishëm, arritën të zbulonin se brenda portave të mini futbollit ishin fshehur telefona celularë.

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve njofton se materialet i kanë kaluar prokurorisë për hetime të mëtejshme.

Vijojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e personave përgjegjës për ngjarjen.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: