Policia e Kukësit ka shoqëruar në komisariat 26 irakianë, të cilin ishin futur klandestinë dhe kishin si destinacion Kosovën.

Mes personave të shoqëruar mësohet se ka burra, gra dhe fëmijë të moshës 4-13 vjeç.

Klandestinët ishin futur në qytetin e Kukësit gjatë paradites së sotme dhe kishim si qëllim kalimin në e kufiirt Shqipëri-Kosovë, përmes Morinës.

Ndërkohë, policia po punon për zbardhjen e ardhjes së tyre në Kukës, teksa po i merr në pyetje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb