Kapen 96 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Sot në orët e para, në një zonë pyjore në Agio Nikola, Igumenicë, janë gjetur dhe sekuestruar 3 çanta me 47 pako që përmbanin 96 kg e 240 gram marijuanë.

Pranë vendit të ngjarjes u ndalua shtetasi shqiptar Lisandër Osmani, 33-vjeç nga fshati Shales i Sarandës.

Po ashtu edhe në Selanik u kapën rreth 28 kg marijuanë që vinin nga Shqipëria. Droga u gjet në banesën e një greku 50-vjeç. Policia sekuestrroi 27 pako me 27 kg 925 gram marijuanë.

Prej fillimit të vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 5.1 ton marijuanë që vinte nga Shqipëria.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: