TIVAR, MALI I ZI

Ministria e Mbrojtjes e Malit të Zi thotë se ushtria ka zbuluar drogë të fshehur në një anije ushtarake që po nisej për stërvitje detare, i planifikuar për në Turqi dhe Greqi.

Anija ku dyshohet se u gjet droga është “Jadran” ose siç quhet ndryshe “Adriatik”. Ministria malazeze tha se pas kontrollit të ushtuar në anije, u gjetën sasi të konsiderueshme të lëndëve narkotike, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

Autoritetet malazeze po punojnë për rastin, për të vënë përpara përgjegjësisë autorët e trafikimit të drogës.

Dyshohet se banda kriminale dhe grupe mafioze qëndrojnë pas trafikut të drogës.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: