Kapet me drogë një 37-vjecar shqiptar ne Selanik. Gjithashtu në pranga ka rënë edhe një 46 vjecar grek, pronar i një biznesi.

Shqiptari rezulton i dënuar nga gjykata e Selanikut me 8vjet e 10 muaj burg.

Ndërkohë gjatë kontrolleve të kryera në një dyqan që mbante 46-vjeçari, u gjetën dhe sekuestruan 8 pako me kanabis me peshë totale 1 kg e 940.4 gram, të cilat i posedonin bashkërisht.

Po ashtu në dyqan u gjet dhe u konfiskua edhe një peshore elektronike precize. Autoritetet ndër të tjera, gjetën dhe iu konfiskuan 3 celularë dhe shuma prej 1500 euro.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: