Një shqiptar është arrestuar në Itali për akuzën e mbajtjes dhe shitjes së lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, shqiptari rreth të tridhjetave mbante  një sasi të konsiderueshme marijuane dhe kokaine në shtëpi,  e cila iu sekuestrua pas një kontrolli nga karabinierët.

Ndalimi i tij është kryer në zonën e Osimos dhe për këtë në cilësinë e provës materiale iu sekuestruan rreth 7 kg drogë dhe një shumë prej 17 mijë eurosh, të cilat nuk arrinte t’i justifikonte.

Ptr
Ptr

Nuk bëhet me dije identitetet i shqiptarit, ndërsa autoritet kanë nisur hetimet për zbardhjen e rasteve ku shqiptari ka shitur sasinë e drogës.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: