Nuk arriti të gjente rrugën e rrjetës në sfidën e parë kundër Iranin, por Harry Kane bëri liderin në fushë duke udhëhequr Anglinë në suksesin e parë në këtë Botëror.

Kapiteni i “tre luanëve” ndihmoi shumë ekipin, dhuroi dhe dy asiste për gol, por gjendja e tij ka shqetësuar jo pak trajnerin Southgate dhe stafin mjekësorë.

Harry mori një goditje në kavilje në fundin e ndeshjes kundër Iranit, duke vendosur në dyshim prezencën e tij në sfidën e radhës kundër SHBA.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb