TIRANE

Pas një analize balistike të kryer nga Ministria e Brendshme rezultoi se mjetet shpërthyese, të sekuestruara gjatë protestës që u zhvillua para Kuvendit ku rezultatet ishin shokuese, vjen një reagim nga radhët e LSI-së.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili pyet se pse kryeprokurorja Arta Marku nuk hap një hetim për Ministrinë e Brendshme. Po ashtu ai pyet se kush i lejoi që të futen këto materiale të rrezikshme në vendin tonë.

REAGIMI I VASILIT
Pse Arta Marku nuk hap hetimin per Ministrine e Brendeshme???
Sot Ministria e Brendshme po qahet per kapsollat.
Po kush i lejoi te futen kur paskan qene te rrezikshme?
Pse s’foli asnje fjale deri tani Ministria e Brendeshme?
Pse nuk paditen ata qe kane miratuar futjen e tyre?
Cilet jane emrat e fajtoreve?
Eksperimentet qe po bejne sot keta te Ministrise se Brendeshme pse nuk i bene dje?
Pse prokuroria hesht perpara kesaj afere?
Apo meqe prokuroria e qeveria jane njesh me njera tjetren s’ka as hetim,as pergjegjes dhe as fajtore.
Pa u vene gishtin fajtoreve, boll doli Ministria e Brendeshme se u be gazi i botes dhe u katandis ne nje sekt hakmarresish qe dhunon qytetaret qe i paguajne per t’i mbrojtur.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb