LEZHE


Policia e Lezhës ka finalizuar me sukses operacionin “Kasapi”, duke arrestuar 2 persona, të akuzuar për vjedhje.


Si rezultat i operacionit, të arrestuar kanë përfunduar shtetasit me inicialet A.N 32 vjeç dhe E.L 28 vjeç.


Mbi ta bien akuzat e vjedhjes dhe “përvetësim i mallrave nga veprimtaria kriminale”. Ata akuzohen se gjatë periudhës prill – korrik kanë vjedhur krerë bagëtish.

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale një furgon, që dyshohet se është përdorur për grabitjen e bagëtive.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb