Dukesha e Kembrixhit është shfaqur me uniformë ushtarake për Ditën e Forcave të Armatosura.

Kate Middleton dëshironte të nderonte për “gratë dhe burrat e guximshëm, të kaluarën dhe të tashmen, të cilët shërbejnë në det, tokë dhe në ajër, në Mbretërine e Bashkuar dhe në mbarë botën”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Pamjet janë marrë në bazën ushtarake të Akademisë së Trajnimit Pirbright. Fotot të kujtojnë ato të Lady Dianës në vitin 1988, kur princesha vizitoi ushtrinë e Regjimentit Mbretëror Hampshire në Tidworth, Wiltshire, ku ajo gjithashtu drejtoi një tank.

(Tgcom24/BalkanWweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb