Shkon në katër numri i të vdekurve sot ne shtetin fqinj. Një tjetër person ka humbur jetën nga koronavirusi në Greqi.

Ai është një burrë 52 vjeç dhe është viktima e katërt e koronavirusit sot në Greqi sot, duke rritur numrin e viktimave në 57 deri më tani.

52-vjeçari u shtrua në spital në Spitalin Atticon. Më parë ka qenë edhe një 72- vjeçar nga Karyochori Eordea i cili kishte probleme kronike të shëndetit dhe humbi jetën në ICU në spitalin Papanikolau.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb