IRAN

Irani është vendi i cili është goditur prej 2 ditësh nga koronavirusi ku janë shënuar 4 viktimat e para. Më 19 shkurt u konfirmuan dy viktimat e para në provincën Qom të cilat ishin dhe dy rastet e para të viktimave.

Më pas numri befasisht brenda dy ditësh u rrit në 18 të infekuar nga të cilët 2 viktima të tjera, ndërsa 14 të infektuarit tashmë janë në karantinë nga autoritetet iraniane.

(BalkanWen)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb