Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda u përfshi në debat me deputetin Lefter Maliqin.

Voda i tha Maliqit se ka shitur pasaporta për kriminelët në Berat. Maliqi nga ana tjetër deklaroi se Shqipëria po shkon drejt diktaturës.

Voda: Kam qenë zv.ministre e brendshme. Kam qenë me Dritan Demirajn.  Nëse ke dijeni, shko dhe kallëzo në Prokurori.

Maliqi: Iu nuk keni fuqi.

Voda: Akuzohesh për moskallëzim krimi nëse ke dijeni dhe nuk e thua.

Maliqi: Këto përgjimet të pëlqyen. Vjen dhe më flet me

Voda: Ke dhënë pasaporta për kriminelët e Beratit. Ne zhdukëm Lazaratin. Të të vijë turp.

Maliqi: Ku i dëgjove këtu, te droga.

Beqiri: ta dija se kë kam përballë, nuk do të vija.

Maliqi: Ta dija se kam përballë një burgaxhi, nuk do vija.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb