Nga: ZONJA ENEIDA

5 karota
1 gotë tërshërë
3 vezë
2 gota qumësht
50 gr gjalp
2 lugë mjaltë
2 lugë sheqer kaf
Kanellë
Arrë moskat
Karafil
Fruta të thata

Karotat i grijme në rende dhe i hedhim në një tas të madh. Në të shtojmë gjithë përbërësit e tjerë dhe i trazojmë. Brumin e hedhim në një formë drejtkëndore dhe e pjekim në 180 gradë për 35 minuta afërsisht. Më pas e nxjerrim nga forma, e lëmë të ftohet pak dhe e presim në feta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb