Ka përfunduar procesi i numërimit edhe në Këlcyrë, ku janë numëruar të 17 kutitë dhe çarja PD-BF i ka dhënë fitoren kandidatit të PS.

Sipas rezultateve nga KQZ, kandidati i PS, Klement Ndoni ka marrë 2018 vota, ose 49.3 %.

Ndërkohë kandidati i Bashkë Fitojmë, Arjan Kasaj ka marrë 1936 vota ose 47.3%.

Kelcyre
Kelcyre

Sakaq, kandidati i PD,  Adriatik Spahiu, me 137 vota ose 3.3 %. Nga një llogaritje e thjeshtë nëse PD dhe koalicioni “Bashkë Fitojmë” do të ishin bashkë, fitoren do e merrte opozita.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: