Kryeministri Edi Rama ka qenë i ashpër ndaj presidentit Ilir Meta duke e konsideruar atë një president “anormal”. I ftuar në “Open”, Rama u shpreh se për zgjedhjen e presidentit të ri do të ketë një komunikim me opozitën që propozimi të shkojë përtej PS-së.

Kemi presidentin me anormal. Na duhet një president normal. Është e vërtetë që Metën e kemi votuar ne, por ne nuk i kishim votat për ta zgjedhur. Opozita atëherë ishte bashkë.

A do të propozoni me opozitën një kandidat për President?

Pse o të blindojmë edhe derën e Presidencën ne. Do të shikojmë dinamikën se ccfarë do të ndodhë me Non-gratat, formën që do marrë kjo ndarje në Parlament, nuk do të ketë asnjë komunikim me non-gratën për të pasur një komunikim dialog dhe për të parë si mund të daim një kandidaturë që shkon përtej PS-së.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: