TIRANE

Endri Prifti ka hedhur akuza të rënda ndaj organizatorëve të Këngës Magjike duke treguar se fituesit janë përzgjedhur shumë kohë më përpara.

Gjithashtu, këngëtari korçar shprehet se kishte vendosur që të merrte pjesë në festivalin Kënga Magjike, por pas këtyre prapaskenave që janë bërë ka hequr dorë.

“Mirmengjesi , mirdita dhe mimbrema te gjitheve anembane Botes dhe me gjere . Nje te diele pushimi te bukur , me shendet e me shume dashuri ju uroj . Ju thame ne disa momente qe ne do te ishim pjese e Kenges Magjike kete vit , por rethanat as nuk e morem vesh pse nuk do jemi , dmth e kupton ti , nga ato furçat me boje . Po degjo tani me mire , e di pse , ja tju jap edhe informacion , po i heq emrat se do bejne buje keto portalet dhe jane miq tane shume te mire .

Tashme juve jeni mesuar si funksionojne keto , mblidhen ata byroja qe gjysmet e tyre per kok time , i kane kepucet te dyja te majta dhe vendosin ata 5 muaj para. Nese tani shpetuam po te them dhe vendosem te jemi ne Amerike , per festat e Netorit dhe per festat e fund vitit . Me dt 5 Nentor do te jemi ne Milano , me dt 25 do jemi ne Chikago , me dt 26 ne Florida Cleareëoter dhe me dt 27 Nentor gjithmone ne Michigan Detroit . Mir ju gjetshim e deri atehere ju uroj shendet e veç te mira qe te gjitheve pa perjashtim , duke futur edhe piranjat ne mes ”, shkruan këngëtari.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: