Pas mbylljes së “Kënga Magjike” me fitoren e Rozana Radit, nuk kanë munguar pakënaqësitë dhe akuzat ndaj organizatorëve dhe drejtuesve të festivalit. Një prej të pakënaqurve është edhe Endri Prifti, nga dyshja dinamike dhe shumë e dashur Endri dhe Stefi.

Ai ka dalë hapur kundër Këngës Magjike dhe produksionit të saj. Sipas Endrit këtë vit ‘’Kënga Magjike’’ është kthyer tallava për shkak se kanë marrë pjesë dhe janë pranuar këngë popullore, duke iu referuar këngës së Artiola Toskës m Brunon.

Madje Endri ka shpërthyer edhe në sharje të rënda ndaj Artiolës duke thënë se ajo ngatërron “at”ë me dollarin. “Po ç’faj ka Arditi, fajin e kanë këta që shpien këngë popullore në një festival. Duhet të shkojnë ne festivali i Gjirokastrës por e di ti e ngatërrojnë atë me dollarin”.

sherri endri-artjola

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: