Kengëtarja e famshme turke Nukhet Duru ka kopjuar kengën simbol të arbëreshve Lule Lule Maca Maca.

Me titullin turk Kapildin Gitti, artistja turke ka arritur të marrë më shumë se gjysmë milion klikime në You Tube , por edhe shitje të shumta në i Tunes duke siguruar shuma të mëdha parash nen siglen e shtëpisë diskografike muzikore Sony Music.

Nga këto të ardhura shqiptarët nuk marrin asgjë sepse në produksion emri I autorit konsiderohet anonim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb