Sipas Le Parisien, sulmuesi francez Mbappe  është i mërzitur me trajnerin gjerman që nuk e aktivizoi në dy ndeshjet e fundit që do ta ndihmonin për ta shpallur golashënuesin më të mirë që do t’i shërbenin për të marrë Këpucën e Artë.

Gazeta franceze shkruan se Mbappe  ishte në gjendje të përsosur me një gjendje të besimit absolut dhe mund të diskutonte këtë çmim për Lionel Messin.

Le Parisien argumenton se Kylian Mbappé nuk e ka kuptuar vendimin e Tuchel për ta lënë jashtë informacionit kur kishte edhe Neymar dhe Edinson Cavani të dëmtuar.

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb