SHKUP

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë, Dragi Rashkovski, është vendosur në paraburgim 30-ditor në Shutkë.

Këshilli Penal i Departamentit për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, sot pranoi ankesën e Prokurorit Publik dhe e ndryshoi vendimin e gjykatësit të procedurës paraprake, që urdhëroi arrestin e tij shtëpiak, shkruan Alsat M.

Përveç Rashkovskit, paraburgim 30-ditor iu shqiptua edhe menaxherit të kompanisë Invoka. Kjo masë është në lidhje me rastin e prokurimit të kontestuar të softuerit, për kundërvajtje në trafik.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: