ITALI

Ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio ka marrë një kërcënim me vdekje në rrjetin social twitter.

Një person me profilin anonim ‘’Carla’’ ka shkruar duke etiketuar  profilin zyrtar të Luigi Di Maio-s ‘’Ne ju duam të vdekur. Ne ju duam të vdekur juve bashkë me gjithë napolitanët’’.

Di Maio është lindur në Avellino, shumë afër Napolit dhe përveç kërcënimit për të si një figurë e rendësishme publike duket dhe një koment urrejtës ndaj napolitanëve.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: