SHBA

Një i ri nga New Mexico akuzohet për kërcënim ndaj Presidentit të SHBA, Joe Biden dhe disa të tjerëve.

John Benjamin Thornton e quan veten e tij si ‘’Gjeneral revolucionar i luftës’’ dhe ka shkruar se ‘’ “5 yje pasi ekzekutova Joe Biden për Tradhti”.

Ai akuzohet gjithashtu se ka përdorur komunikimet ndërshtetërore të tregtisë për të dërguar kërcënime ndaj personave të ndryshëm.

Gjithsesi ky nuk është rasti i parë që Presidenti i SHBA, Joe Biden merr kërcënime të këtij lloji pasi në muajt e fundit ka marrë disa të tilla në forma të ndryshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb