Florian Marku po vijon me intensitet stërvitjen për duelin e 25 gushtit në stadiumin “Air Albania”. Boksieri shqiptar do të ketë përballë një rival të fortë meksikan. Ai kërkon edhe ndihmën e publikut. Së fundmi ai shkruan në rrjetet sociale:

“Jam gati! Edhe 8 ditë kanë ngelur për ndeshjen më të madhe të historisë të boksit në Tiranë. Ju pres të gjithëve në stadiumin Air Albania, merrni me vete flamujt që të krijojmë një atmosferë e cila do të mbahet mend gjatë!”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb