Aaron Ramsey është i tepërt te Juventusi. Trajneri i bardhezinjve, Allegri nuk e ka në listë për sezonin tjetër dhe i vetmi opsion mbetet shitja.Sipas Fanatik, trajneri i ri i Karagumruk në Turqi, Andre Pirlo, i zyrtarizuar vetëm pak ditë më parë, ka kërkuar që një nga prurjet në skuadër të jetë mesfushori i Ëales.

Pirlo e njeh mirë Ramsey, pasi kanë punuar te Juvja 2 sezone më parë. Mesfushori 31 vjeçar nuk është kundër një aventure të re në tokën turke, pasi dështimit te “Zonja e Vjetër”.

 

7777
7777

 

Lojtari ka luajtur më parë për Nottingham, Rangers dhe Arsenal.

 

Ht
Ht

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: