Një punonjës i Bashkisë në Patos është dhunuar fizikisht mesditën e sotme. Bato Dalipaj babai i tre fëmijëve ka treguar se është dhunuar nga përgjegjësi i ndërmarrjes Petrit Pëllumbi.

Ai është shprehur se i kanë vendosur përpara një formular për të plotësuar pjesëtarët e familjes që sipas tij do të marrin pjese në votime, në momentin që nuk ka pranuar të nënshkruajë formularin, është goditur disa herë me grushte, duke i shkaktuar dëmtime të rënda në kokë dhe në fytyrë.

“Vjen shefi dhe më thotë që të plotësoja një formular për ta firmosur. Unë nuk e pranova. Ishte për votime, për pjesëtarët e familjes. Ai më erdhi nga pas dhe më shtriu përtokë. Ishte Petrit Pëllumbi.”, tha punonjësi.
Drejtuesi politik i PD në Fier, Luan Baçi e ka denoncuar këtë rast duke thënë se një punonjës i Bashkisë së Patosit është dhunuar se nuk ka pranuar që të plotësojë një formuar për votues.

Ai i bën thirrje Ambasadës Amerikanë dhe misioneve ndërkombëtare që të ndalojnë këto fenomene gjatë fushatës elektorale.

“Në shumë bashki të qarkut të Fierit ka presion e shantazh për votat e qytetarëve. Qytetari është i frikësuar nga hakmarrja, se do ta heqë nga puna. Është një person shumë afër PS, shumë afër bashkisë. Ky është rast shumë flagrant, e garantoj qytetarin që do t’i gjejmë dhe avokat dhe do t’i shkojmë rastit deri në fund. Kryeministri duhet të heqë dorë nga kërcënimet dhe rastet flagrante.”, tha Baçi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb